ALIS 100 (Academic and Life Skills / Akademik Başarı ve Hayat Becerileri) dersi, gençlerin üniversitede ve profesyonel hayatta ihtiyaç duyacakları temel yetkinlikleri geliştirmelerine yardımcı olmak hedefiyle 2010 yılında Koç Üniversitesi’nde başlatıldı.

Üniversite ve Ötesi: Genç Yetişkinler İçin Hayat Becerileri, dersi veren öğretim görevlileri tarafından, teori ve uygulamanın harmanlandığı bir kitap olarak genç yetişkinlere, eğitmenlere ve ailelere yönelik hazırlandı. Konu anlatımlarının ve egzersizlerin yanı sıra, eğitmenler için özel notların da yer aldığı kitap, gençlerle çalışacak öğretim görevlileri, öğretmenler, rehber öğretmenler, psikolojik danışmanlar, psikologlar, akran eğitmenleri ve farklı ortamlarda eğitim veren herkes için değerli bir kaynak.

Genç Yetişkinler için Hayat Becerileri kitabının raflarda yerini almasıyla birlikte, hayalimiz ALIS programı ve bu kapsamdaki derslerinin Türkiye’de diğer üniversitelerde de yer bulması ve yaygınlaşmasıdır. Bu amaçla, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak üzere ekip olarak hazırız ve gönüllüyüz. Bizim ile iletişime geçmek için alis@ku.edu.tr adresimize bir e-posta göndermeniz yeterli olacaktır.